بی بی حکیمه شناسنامه دینی شهرستان گچساران است

به گزارش خبرگزاری شبستان از یاسوج، مهندس منوچهر حبیبی، روزگذشته(26 مهر) در جلسه هماهنگی جشنواره رضوی شهرستان گچساران گفت: ائمه واسطه فیض هستند، چه در دنیا و چه در آخرت

وی افزود: ائمه در دنیا منبع نعمت، برکت، حجت و وصل هستند و در آخرت قطعاً اگر اینها شفاعت نکنند ما دچار مشکل خواهیم شد، لذا در بعد فرهنگی بزرگترین کار فرهنگی در پرتو عنایات این بزرگواران انجام می شود.

فرماندار گچساران در ادامه خاطرنشان کرد: نمونه عینی و ملموس آن این است که ما هر وقت دچار مشکل می شویم یا به تعبیری کم می آوریم به یاد حضرت بودن آنها می افتیم.

حبیبی، حضرت بی بی حکیمه (س) را آیینه تمام نمای عالی ترین جلوه های اخلاق و کرامات دانست و اظهار داشت: مرقد بی بی حکیمه نماد راستینی از دفاع از ارزش ها و پاسداری از حریم مقدس ولایت است.

به نقل از روابط عمومی فرمانداری گچساران، وی حضرت بی بی حکیمه(س) را سند دینی این شهرستان عنوان کرد و گفت: کرامات این بانوی بزرگوار به حدی است که هرساله تعداد زیادی از سراسر ایران و به ویژه از نقاط مختلف جنوب کشورهای حاشیه خلیج فارس برای زیارت مرقد مبارک امامزاده بی بی حکیمه (س) به این شهرستان سفر می کنند. 

در پایان شرح وظایف هر یک از دستگاه ها جهت هرچه باشکوه تر برگزارشدن جشن های دهه کرامت و جشنواره کرامات و فضایل بی بی حکیمه (س) مشخص و ابلاغ شد.

گفتنی است، مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره عکس رضوی و دومین جشنواره "فضایل و کرامات بی بی حکیمه (س)"، چهارم آبانماه جاری با حضور برخی از مسئولان کشوری و جمعی از مردم و مدیران استان کهگیلویه و بویراحمد در جوار مرقد مطهر این بانوی بزرگوار در گچساران برگزار می شود.
/ 0 نظر / 29 بازدید