مشکل کمبود روحانی مساجد گچساران برطرف شود

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران منوچهر حبیبی صبح امروز در نشست ساماندهی مساجد شهرستان گچساران اظهار داشت: مسجد بدون روحانی اثرگذاری چندانی ندارد و برگزاری نماز جماعت بدون وجود روحانی با مشکل مواجه می‌شود.
وی بیان داشت: در صورت وجود روحانی در مسجد اقشار مختلف مردم تمایل بیشتری برای شرکت در مراسمات فرهنگی و مذهبی مساجد به ویژه نماز جماعت دارد.
فرماندار گچساران ابراز داشت: از آنجا که مساجد کانون امور فرهنگی و مذهبی هستند به همین دلیل لازم است مساجد شهرستان گچساران در این زمینه فعال‌تر شود.
حبیبی عنوان داشت: در مساجد بسیاری از مشکلات مردم از قبیل حل و فصل اختلافات می‌تواند انجام شود.
وی خواستار فعال شدن هیئت امنای مساجد شهرستان گچساران شد و تصریح کرد: انتظار می‌رود که اعضای هیئت امنای مساجد این شهرستان با انگیزه و زمینه دینی فعالیت کند.
فرماندار گچساران ادامه داد: 2 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی برای رفع مشکلات و کمبودهای مساجد شهرستان گچساران اختصاص یافته است.
حبیبی افزود: بدون شک این میزان اعتبار جوابگو رفع نیازها و مشکلات مساجد این شهرستان نیست و نیازمند کمک‌های مالی مردم است.
وی تصریح کرد: لازم است اعتبارات اهدایی نهادهای دولتی و مسئولان اجرایی شهرستان گچساران به مساجد این شهرستان در اداره اوقاف جمع‌آوری و ساماندهی شود و این اداره نیز مبالغ دریافتی را به طور مساوی بین مساجد این شهرستان تقسیم کنند.
فرماندار گچساران ابراز داشت: با توجه به شیوع بیماری آنفلوانزای خوکی، در بسیاری از نقاط کشور و به ویژه استان کهگلویه و بویراحمد و شهرستان گچساران ضروری است به بحث بهداشت مساجد این شهرستان توجه جدی شود.
شهردار گچساران نیز در این نشست اظهار داشت: این اداره همه ساله بخشی از اعتبارات خود را برای انجام امور فرهنگی و مذهبی در سطح شهرستان هزینه می‌کند.
رمضان عباسی بیان داشت: نمای مساجد این شهرستان وضعیت چندان مطلوبی ندارد و باید متولیان امر در اسرع وقت برای رفع این مشکل اقدام کنند.

/ 0 نظر / 16 بازدید