حرم بی بی حکیمه(س) میزبان جشنواره حضرت امام رضا(ع) است

قادر آشنا افزود : بخش عکس این جشنواره بر عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد است و در مراسم افتتاحیه این جشنواره آیت الله ملک حسینی ، استاندار و مسوولان کشوری و استانهای همجوار شرکت خواهند کرد
وی اظهار داشت : در دوسال اخیر بخشی با موضوع کرامات و فضایل بی بی حکیمه به این جشنواره افزوده شده است . این بانوی گرامی که باعث افتخار استان است یکی از امامزادگان مورد توجه همه مردم است .
آشنا بیان کرد : مردم از اقصی نقاط میهن اسلامیمان بویژه کشورهای حاشیه نشین خلیج فارس هر ساله بخصوص در فصول تعطیلات نوروزی به حریم عصمت و ولایت آن بانو مشرف می شوند به طوری که در نوروز گذشته 600 هزار زایر از این مکان مقدس دیدن کردند .
وی عنوان کرد : آستانه مقدسه حضرت بی بی حکیمه(س) که در ضلع جنوبی فاصله 100 کیلومتری شهرستان گچساران قرار دارد. بقعه متبرکه در موقعیت خاص جغرافیایی در میان دره هایی سر به فلک کشیده و نفت خیز قرار گرفته که در منطقه موردنظر حدود صد و 20 حلقه چاه نفت وجود دارد.
آشنا تصریح کرد : آن حضرت از کرامات بسیار بالایی برخوردار بوده بطوریکه هر ساله تعدادی از دردمندان و افراد بیمار و لاعلاج را شفا داده است. و بخش کرامات بی بی نیز به همین موضوع اختصاص دارد .
نسب امامزاده طبق اسناد و روایات مختلف از دختران بلافصل حضرت امام موسی بن جعفر(ع) می باشد.
در سرگذشت حضرت بی بی حکیمه(س) دختر باب الحوائج امام موسی کاظم(ع) می فرماید پس از اینکه ،حضرت امام رضا(ع) را دستگاه خلافت عباسی به شهادت رساندند تمامی اهل بیت که به ایران آمده بودند. خود را گرفتار دیده و از ترس دشمن پراکنده شدند و دشمن در تعقیب آنها روز بروز بر شدت اعمالش می افزود،
بی بی نفیسه به اتفاق برادران و خواهران احمد بن موسی (شاه چراغ) فضل و حسین و حیدر و خواهران حکیمه و زبیده و خدیجه عده ی زیادی از نوادگان امام موسی کاظم(ع) از طریق خوزستان وارد استان فارس شده و در آنجا جنگ برپا می شود و عده ای به شهادت می رسند و بقیه در کوهها و دشت بهبهان و اطراف پراکنده می شوند و در آنجا عده ای بشهادت رسیده و بقیه به کوهها پناه می برند. و حضرت بی بی حکیمه به کوههای گچساران که اکنون مدفن ایشان است پناهنده می شوند .

 

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 742879
/ 0 نظر / 17 بازدید