ریشه های دشمنی غرب با جمهوری اسلامی

از سوی رهبران کشورهای غربی و سایر مسئولان این کشورها طی عمر 30 ساله انقلاب تاکنون در مقاطع مختلف زمانی موضع گیریهای خصمانه ای علیه مردم ایران صورت گرفته است تا جایی که معاون وزیر امور دفاع آمریکا گفته: باید ریشه ملت ایران را خشکانید! و یا وزیر دفاع آمریکا بعد از ماجرای 11 سپتامبر گفت:'' امیدوارم روزی باشیم و ببینیم که حکومت جمهوری اسلامی دیگر وجود ندارد و''  در ماجرای انتخابات دهم و مسایل پس از آن نیز همگان مشاهده کردند که سران کشورهای غربی بر خلاف منشور ملل متحد در امور داخلی جمهوری اسلامی دخالت کردند و از عده ای آشوبگر و جنایتکار که رحمی به نوامیس مردم وقداست وحرمت مسجد و نداشت، حمایت کردند.

بامطالعه تاریخ معاصر ایران متوجه می شویم در مقاطع مختلف ومتعددی دخالتهای بیگانگان وموج تبلیغات منفعت طلبانه واستعمارآلوده آنان شدت یافته است.

دلایل و ریشه ی این دشمنی ها از سوی غرب( به خصوص در زمان استقرار جمهوری اسلامی) به موارد فکری زیر مربوط می شود:

1. تفاوت برداشت از سعادت انسان:

در غرب بر اساس تفکر لیبرال دمکراسی انسان موجودی تک بعدی است و اصالت هم با خود انسان است یعنی انسان محور همه چیز است و در تنظیم و اجرای قوانین باید انسان در محوریت باشد.

دین یک موضوع شخصی است و حق دخالت در اجتماع را ندارد! حکومت هم موظف به تأمین دنیای شهروندان است و در قبال مسایل معنوی حکومت وظیفه ای ندارد.

 اما در اسلام انسان موجودی دو بعدی؛ مادی و معنوی است. اصالت با قوانین اسلام و خداوند در محوریت قرار دارند، دین از سیاست جدا نیست و حکومت باید ابعاد مادی و معنوی انسانها را تأمین نماید.

اگر در این تفاوتها فقط عدم جدایی از سیاست (سکولاریسم) را در نظر بگیریم یک اختلاف اساسی بین ما و غرب ایجاد می شود. با توجه به سرمایه گذاری غربیها در استعمار جهان و القای لیبرال دموکراسی هر کدام باشد جایی برای دیگری نیست!؟

ریچارد مورفی در همین زمینه می گوید: خطر رادیکالیسم اسلامی از شوروی هم بیشتر است. انقلاب اسلامی بنیادهای غرب را به لرزه انداخته است.

2. نوع حکومت جمهوری اسلامی:

بعد از جنگ جهانی دوم دو تفکر مهم و بزرگ مادی برای اداره جهان مطرح شد: لیبرال دموکراسی و مارکسیست که غرب به سردمداری آمریکا و شرق به رهبری شوروی سابق.

نگاه این تفکر به انسانها تک بعدی بود در سیستم سیاسی لیبرال و توجه به آزادی محوری و بازار آزاد و سوسیالیستها و مارکسیستها دولت محوری را گسترش دادند نتیجه هر دو تفکر، غفلت از ابعاد معنوی انسان شد و یک خلأ بزرگ معنوی حاصل شد. در نهایت شوروی سابق به دلیل خشونت بیشتر و توطئه غربیها و عدم پاسخگویی به نیازهای معنوی انسان متلاشی شد. وضعیت غرب نیز از نظر معنوی و اجتماعی در حال فروپاشی است یعنی این تفکرات پاسخگو و تأمین کننده سعادت انسان نبوده است . با ظهور انقلاب اسلامی، یک تفکر جدید پیدا شده که مدعی است برای زندگی مادی و معنوی انسان برنامه دارد و توانسته انسانهای زیادی را که از شرق و غرب و جنایات آنان به ستوه آمده اند جذب نماید. حال طبیعی است  که دشمنان درصدد نابودی جمهوری اسلامی باشند!

3. شعارهای انقلاب اسلامی

شعار نه شرقی  نه غربی ، یا همان نفی سلطه مستکبران ودفاع از منش استقلال طلبانه. آزادی از دست استعمار و استبداد، اتکال به خداوندو ایجاد جمهوری اسلامی ای که مردم در تصمیمات حکومت نقش اساسی داشته باشند در عین حال قوانین اسلامی اجرا شود.   دنیای غرب نیک می داند که پیروزی با این شعارها و احیای نقش دین در جامعه اسلامی باعث تحریک سایر ملتها خواهد شد.

ریچارد نیکسون معتقد است بنیادگرایی اسلامی به جای کمونیسم به عنوان وسیله قهری دگرگون سازی را گرفته است. طبیعی است غرب که منافع متعددی در کشورهای اسلامی و سایر کشورهای مستضعف دارد نگران ملتهای این کشورها و قیام ملتها علیه منافع آنان است. الگوگیری سایر ملتها از مردم ایران مسأله ای نیست که غربیها به سادگی از کنار آن بگذرند. ملت ایران در این سی سال ثابت کردند که می توان بدون آمریکا زندگی کرد وحتی با دشمنی آمریکا می توان موفق شد و سطوح عالی علمی را طی کرد، تهدیدهای جدی آنان را دفع و آنان را مجبور به نرمش نمود!!

4. جمهوری اسلامی را مانع صلح ناعادلانه خاورمیانه می دانند:

رژیم صهیونیستی فرزند نامشروع غربیها در منطقه خاورمیانه است برای کنترل جهان اسلام و دست اندازی بر منابع مادی و معنوی این منطقه حساس باید از آن حمایت کرد گر چه عده ای معتقدند غربیها در جنگ جهانی دوم و بعد از آن خودشان را از شر یهودیان افراطی نجات دادند و حاضرند برای عدم بازگشت آنان هزینه نمایند به هر حال رژیم صهیونیستی برای آنان بسیار عزیز است و هیچ کس حق ندارد در مقابل اسرائیل بایستد. غربیها اسرائیل را در این منطقه به وجود آوردند حمایت کردند کشوری تشکیل شد به ناحق  ظرف 20 سال توانستند کشورهای اسلامی را وادار کنند تا فرزند نامشروعشان را به رسمیت بشناسند همه چیز در حال حل شدن بود که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و ملت فلسطین به تأسی از انقلاب اسلامی دست به انتفاضه بزرگ بزنند و عده ای رزمنده با دست خالی در مقابل قویترین ارتش جهان مبارزه کنند و رژیم صهیونیستی را از لبنان اخراج کند و صهیونیستها برای دفاع از خود مجبور به دیوار کشی نژادپرستانه به اطراف خود کند.

5. جمهوری اسلامی محل نظم نوین جهانی است

با فروپاشی شوروی سابق آمریکا بیشترین هزینه مادی را متحمل شدند و با توجه به میزان سرمایه گذاری، قدرت اقتصادی و نظامی خود نظم جدیدی را برای دنیا پیشنهاد دادند به این شکل که آمریکا در رأس، قدرتهای بزرگ دیگر مانند روسیه، چین و اروپا در رده بعد و قدرتهای منطقه در مرحله بعد و سایر کشورها در رده های آخر، اداره جهان به رهبری آمریکا و با پرداخت حق السهم قدرتهای بزرگ انجام می گیرد برای اداره جهان بر اساس نظم نوین جهانی یک گردش اقتصادی و یک فرهنگ خاص لازم است که فرهنگ غربی و اقتصادی سرمایه داری و رهبری آمریکا این مسایل را حل می کند؟! اما در این نظم اگر کسی مخل نظم جدید شد باید با تصویب سازمان ملل با او برخورد کرد حمله سال 69 به صدام با این استدلال انجام شد حتی به افغانستان بعد از 11 سپتامبر. جمهوری اسلامی در مقابل این نظم جدید ایستاده واین منجر به دشمنی غربیها شده  اما جمهوری اسلامی استقلال خودش را حفظ کرده است.

نتیجه اینکه پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و تشکیل جمهوری اسلامی منافع غرب را به مخاطره انداخت لذا ناراحت هستند! الگو برای سایر ملتها شد و ایدئولوژی لیبرال دموکراسی را به چالش کشید، رژیم صهیونیستی که در حال پیروزی کامل قرار گرفته بود هم اکنون رو به اضمحلال است. نظم نوین جهانی با ایستادگی جمهوری اسلامی و الگوگیری سایر ملتها قابل اجرا نیست و غربیها که صدها توطئه و دسیسه علیه این نظام نوپا به راه انداخته  و در صدد ریشه کنی آن بودند امروز دست نیاز برای حل مسایل عراق و افغانستان و فلسطین به سوی ملت ایران دراز کرده اند پس ریشه دشمنی و صرفا انتخابات و پیروزی فرد خاص نیست ریشه دشمنی ها را می توان در موارد فوق جستجو کرد؟!

/ 0 نظر / 14 بازدید