جشنواره عکس رضوی و شناخت فضایل بی بی حکیمه (س) با تجلیل از برگزیدگان به کار خود

http://www.kbershad.ir/administrator/personimages/img_00510.jpg

اختتامیه جشنواره عکس رضوی و شناخت فضایل و کرامات حضرت بی بی حکیمه (س) خواهر امام رضا (ع) با حضور حضرت آیت اله ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان و نماینده استان در مجلس خبرگان رهبری و مدیران کل ادارات استان و مدیران شهرستانی و علاقمندان به حضرت بی بی حکیمه (س) در روز دوشنبه مورخ 4/8/88 در مرقد مطهر حضرت بی بی حکیمه (س) در 80 کیلومتری شهرستان گچساران برگزار گردید.
منوچهر حبیبی فرماندار گچساران با اشاره به وظایف ما در شناساندن فضایل و کرامات ائمه اطهار افزود اولین و آخرین واسطه چاره ساز ائمه هستند و شهرستان گچساران مفتخر است که خادم و نوکری خواهر هشتمین امام شیعیان را دارد.
منوچهر حبیبی در بخشی از سخنان خود گچساران را جز چهار شهر رضوی ایران برشمرد و افزود حضرت بی بی شناسنامه معنوی و دینی شهرستان است. که رسانه ملی می بایست با تلاشی مضاعف در شناساندن و معرفی فضایل و کرامات آن به مسلمانان اقدام نماید.
فرماندار گچساران از طرح های عمرانی مصوب شده در کنار بارگاه ملکوتی حضرت بی بی حکیمه (س) اشاره کردند و آنها را آبرسانی از حرم امامزاده جعفر(ع) تا امامزاده بی بی حکیمه (س) ؛ ساخت زایر سرا و همچنین امکانات رفاهی حرم برای زایرن بیان کردند .
حبیبی در ادامه از مسئولین استانی و شهرستانی خواست تا در طرح های عمرانی بی بی حکیمه که با توجه به بعد مسافت هزینه های گزاف و گاهی دو سه برابر می باشد یاریگر ما باشند.
قادر آشنا مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویر احمد با تقدیر و تشکر از تلاش مسئولان شهرستانی و استانی و حضور در مراسم اختتامیه جشنواره و قرائت پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت جشنواره رضوی و کرامات بی بی حکیمه ؛ هنر را بهترین وسیله انتقال پیامها دانست و افزود هنری نزد ما مقبول و مورد حمایت است که در خدمت شناخت فضایل و کرامات ائمه اطهار باشد..
آشنا اضافه کردن جشنواره شناخت فضایل و کرامات حضرت بی بی حکیمه (س) در کنار جشنواره رضوی را وظیفه دینی و انسانی ما نسبت به ائمه دانست و افزود از آنجا که حضرت بی بی حکیمه (س) خواهر امام رضا (ع) است به عنوان یک وظیفه دینی واجب است که آنرا به مسلمانان بشناسانیم
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی علت عمده برگزاری جشنواره رضوی را در گچساران در کنار مرقد مطهر بی بی حکیمه (س) را نگاه و توجه ایران به این شهر رضوی و مرقد مطهر بی بی حکیمه به منظور شناخت فضایل و کرامات ایشان عنوان کرد.
آشنا از برگزاری جشنواره بین المللی شناخت فضایل وئ کرامات حضرت بی بی حکیمه در سال آینده خبر داد .
حضرت آیت اله ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان و نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مقام خلافت الهی علی بن موسی الرضا (ع) در مشهد مقدس سرزمین ایران اسلامی رقم خورد نشانه لطف خاص خداست.
نماینده ولی فقیه در استان سفارش و توصیه تمام امامان معصوم (ع) را تربیت فرزندان بر محبت اهل بیت (ع) بیان کرد و افزود هر انسان حلال زاده ای محبت اهل بیت (ع) را فطرتا در دل دارد
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به علم امام رضا (ع) افزود علمای اهل کتاب در مناظره با علی بن موسی الرضا (ع) فهمیدند که امام رضا (ع) بهتر از خودشان تورات و انجیل و کتب آسمانی دیگر را می داند که متحیر علم امام رضا(ع) شدند.
در خاتمه از برگزیدگان جشنواره ؛ هیت امنای حرم ؛ خادمین حرم و افرادی که بیشترین تلاش را در برگزاری این جشنواره داشتند تجلیل بعمل آمد:
اسامی برگزیدگان عکس رضوی : نفر اول رضا رادپور از مشهد مقدس ؛ نفر دوم جمشید فرجوند بیجار از کردستان ؛ نفر سوم سعید محمودی ازناوه از تهران نفر چهارم علیرضا عطارانی از مشهد نفر پنجم مهدی رضوی از مشهد
اسامی برگزیدگان عکس حضرت بی بی حکیمه (س) : نفر اول اسحاق آقایی ؛ نفغر دوم ؛ مجتبی سلیمانی ؛ نفر سوم علی صفدر فروزنده همه از یاسوج هستند
اسامی برگزیدگان مقالات پژوهشی شناخت فضایل و کرامات بی بی حکیمه (س) نفر اول فتانه توحیدی از یاسوجٰ نفر دوم گردآفرین محمدی از یاسوج نفر سوم قربانعلی سلطانی از خوی آذربایجان
اسامی مسئولینی که بیشترین تلاش را داشتند آقایان منوچهر حبیبی فرماندار گچساران ٰ رحیم زاده مدیر کل صداو سیمای مرکز استان سید زمان علیپور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران
اسامی هیأت امنای حرم آقایان محمد رمضانی ؛ غلامرضا شکوهی ٰ بهمن ایمانی فر
اسامی خادمین حرم ؛ آقایان جلیل فر ؛ خادمی ٰ پرستش

/ 0 نظر / 17 بازدید